Mindenki számára eljön az a pillanat amikor rászánja magát a munkakeresésre. Van, aki már gimi alatt is munkába siet a tanítás után, és van, aki csak egyetem alatt a magas kiadások hatására vág bele. Az azonban mindenkiben közös, hogy mielőtt belevágna, az egész folyamat nehéznek és bonyolultnak tűnik.
A sikeres munkakeresés és felvételi után már nincs is más hátra, mint munkába állni. Igaz? De ennyire, hogy nem. Hátra van még ugyanis a szerződéskötés, ami lehet, hogy csak formalitásnak tűnik, ám nagyon nem az. Sőt, épp ez a legfontosabb része az egész folyamatnak.
Egy sikeres egyetemi felvételi után szinte rögtön előkerül a lakhatás kérdése. Aki nem lakik elég közel a választott intézményhez, az egyből belefut az albérlet vagy kollégium dilemmába.
Ha sikerül túljutnunk a felvételi eljáráson és sikeresen munkába álltunk egy cégnél akkor már csak az a feladatunk, hogy rendesen ellássuk a feladatunkat. Azonban ez csak akkor megy, ha sikerült megtalálni a helyünket a cégen belül. Adunk pár tippet ahhoz, hogy ez könnyedén menjen.
Ha a jól összerakott önéletrajzunknak köszönhetően szimpatikusak lettünk, és behívnak minket egy interjúra, még csak félsiker. A dolog neheze még csak most következik. Összeszedtünk nektek pár tippet arról, hogyan készüljetek fel a nagy napra.
A múltkor mondtunk pár érvet arra, hogy miért éri meg diákmunkát vállalni. Most nézzük a dolog gyakorlati részét!
Bár a nyárnak már vége, de nemcsak nyáron van ám diákmunka! Nagyon sok egyetemista és gimnazista most télen is dolgozik. Céljaid elérésében neked is segíthetnek az iskolaszövetkezetek. Miért is éri meg tehát belevágnod?