Mindenki számára eljön az a pillanat amikor rászánja magát a munkakeresésre. Van, aki már gimi alatt is munkába siet a tanítás után, és van, aki csak egyetem alatt a magas kiadások hatására vág bele. Az azonban mindenkiben közös, hogy mielőtt belevágna, az egész folyamat nehéznek és bonyolultnak tűnik.
Diákként a legegyszerűbb egy Iskolaszövetkezeten keresztül belevágni a munkakeresésbe. ŐK ugyanis magán a munkavégzésen kívül minden terhet levesznek a válladról. A szövetkezet összeszedi az oldalán a náluk elérhető munkákat, amennyiben valamelyik felkelti az érdeklődésedet, elég csak nekik szólni és már intézik is.
Elvégzik az adminisztrációs feladatokat, és amennyiben nincs más bevételi forrásod, úgy az adóbevallással sem kell bajlódnod. Mindezek mellett képviselnek téged a munkáltatókkal szemben, így nem indulsz hátrányból akkor sem, ha nulla tapasztalattal épp az első munkádba vágnál bele.
Az álláskereső oldalak mára az állásközvetítés alapvető eszközei lettek, sok oldalon pedig külön lehet szűrni a diákoknak szánt munkákra is. Itt sokkal szabadabban mozoghatsz, nem csak azok a cégek állnak rendelkezésedre, akik leszerződtek a szövetkezettel. Emellett magasabb fizetést is vihetsz így haza. Ebben az esetben viszont minden, a munkavállalással kapcsolatos dolgot neked kell végezned.
Azonban ma már nem is feltétlenül kell álláskereső oldalra regisztrálni, ha munkát keresünk hiszen a közösségi oldalakon is könnyen beleakadhatunk egy-egy ajánlatba. Akár a munkáltató által feladott hirdetésen keresztül, akár egy tematikus álláskereső csoport vagy oldal segítségével.
Ha egyetemistaként keresel munkát, akkor mindenképp érdemes utánanézned az egyetemed Karrier Irodájának. Ezek az intézmények is bírnak a Diákszövetkezetek által nyújtott előnyökkel, azonban nem általában nyújtanak szolgáltatást diákok számára, hanem kifejezetten az egyetem hallgatóinak igényei szerint állítják össze a kínálatukat.
Sokkal egyszerűbben fogsz így olyan helyet találni, ahol nem csak dolgozhatsz, hanem szakmai gyakorlatként is elismertetheted az ott töltött idődet. Valamint az Egyetemen keresztül sokkal nagyobb eséllyel kerülhetsz be a szakmád szerint releváns munkahelyekre.
A munkakeresés nulladik lépésének is nevezhetjük, az ismerősök megkérdezését. Így lehet, hogy olyan helyre kerülhetsz be, ahol már ismersz valakit, de kikérheted a véleményüket a korábbi munkahelyeikről. Az ő tapasztalataikból tanulva pedig sokkal nagyobb eséllyel találhatod meg a számodra legideálisabb munkát.
Ez a cikk a Job Force Iskolaszövetkezettel együttműködve született meg.