kezdőlap / Suli / Meló / Hogyan illeszkedj be a munkahelyen?
Hogyan illeszkedj be a munkahelyen?
2021. március 10. szerda 13:43 -

Ha sikerül túljutnunk a felvételi eljáráson és sikeresen munkába álltunk egy cégnél akkor már csak az a feladatunk, hogy rendesen ellássuk a feladatunkat. Azonban ez csak akkor megy, ha sikerült megtalálni a helyünket a cégen belül. Adunk pár tippet ahhoz, hogy ez könnyedén menjen.

Figyelj

Új társaságban az első lépés a megfigyelés. Térképezzük fel a csoportdinamikát. Kik a hangadók, mik az elfogadott normák, hogyan zajlanak az apró kis rituálék? (Például mikor van kávészünet, cigiszünet és kik mennek? Ilyen apróságok.) Ha ezekkel tisztában vagy, akkor már könnyebben be tudsz olvadni a társaságba.

Ismerd meg a vállalati kultúrát

Minden munkahelynek megvan a saját szokásrendje, amihez nekünk is alkalmazkodnunk kell, ha teljesértékű tagjai szeretnénk lenni. Ezek lehetnek akár írott, akár íratlan szabályok is, amik azonban teljes mértékben lefedik a munkahelyen történő interakciókat. Hogyan áll össze a napi rutin? KI mikor érkezik? Hogy vannak a szünetek? Az ehhez hasonló kis dolgok azok, amelyek minden munkahelyen egy picit eltértnek, és ezek magunkévá tétele a hosszútávú ottlétünk záloga.

És ez mit jelent?

A vállalati kultúra fontos elemét képezi még a vállalati szleng. Ez sajátítsuk el amilyen gyorsan csak lehet. A legegyszerűbb, ha egy tapasztalt munkatársunk segítségét kérjük. Ennek ismerete ugyanis az alapfeltétele a hatékony és gyors kommunikációnak, így gyorsan levethetjük magunkról az „újonc” címkét és teljesértékű munkatárssá válhatunk.

Munkán kívül

Egy hatékony csapat mindig egy jó közösség is egyben. Jó közösség pedig inkább a szigorú értelemben vett munkán kívül kovácsolódik. Legyen szó akár egy reggeli kávézásról vagy egy munka utáni sörözésről. Ezekből mi se maradjunk ki.

Ez a cikk a Job Force Iskolaszövetkezettel együttműködve született meg.

TOVÁBBI Suli / Meló TARTALMAK
Copyright © 2020 Erzsébet Ifjúsági Alap. Minden jog fenntartva.
Az oldal az Európai Szociális Alap támogatásával, az EFOP-1.2.3-VEKOP-15-2015-00001 projekt keretében jött létre.